Publikoi video porno me ish të dashurën këngëtare, kombëtarja e njohur merr vendimin drastik për futbollistin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 2, 2023 | 14:16

Publikoi video porno me ish të dashurën këngëtare, kombëtarja e njohur merr vendimin drastik për futbollistin

Skandali i Huang Ui-Jo vijon të prodhojë polemika në Korenë e Jugut. Futbollisti i Noruiçit akuzohet për shpërndarjen e një video porno, teksa kryente marrëdhënie me ish të dashurën e tij, këngëtaren Hio-Min.

MixCollage-02-Dec-2023-10-27-AM-1880

Huang Ui-Jo akuzohet se e ka filmuar dhe publikuar videon pa konsensus, ndonëse 31-vjeçari pretendon të kundërtën.

Në pritje të vendimit nga gjykata, Federata e Futbollit në Korenë e Jugut nuk ka humbur kohë, teksa ka vendosur ta pezullojë menjëherë sulmuesin, i cili nuk do të grumbullohet me Kombëtaren për ndeshjet e radhës.

“Kemi vendosur që mos ta grumbullojmë lojtarin Huang Ui-jo në Kombëtare, deri në momentin që të kemi një konkluzion të qartë të fakteve”, shkruhet ndër të tjera në komunikatën e federatës.

05

07

02

03

04

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"