Prilli spektakolar i futbollit, ja supersfidat që na presin këtë muaj

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 2, 2024 | 17:23

Prilli spektakolar i futbollit, ja supersfidat që na presin këtë muaj

Pasi lamë pas pauzën e kombëtareve, rikthehen edhe njëherë kampionatet e klubeve dhe mbi të gjitha, Kupat e Europës. Muaji prill do të jetë i mbushur me ndeshje emocionuese, ku përveç futbollit të huaj, do të shijojmë edhe atë të vendit, me ndeshjet gjysmëfinale të Kupës që do të përcaktojnë finalistët, por edhe derbin e kryeqytetit midis Tiranës dhe Partizanit, pa lënë pa përmendur këtu, edhe ndeshjet direkte që do të kenë pretendentët e “Final 4”.

partizani tirana vllaznia egnatia

Ja cilat janë disa nga sfidat që do të na presin gjatë muajit prill:

Data 3 prill

Kupa e Shqipërisë |Ndeshjet e para të raundit gjysmëfinal, Egnatia-Vllaznia, Kukësi-Tirana

kupa-68

Data 4 prill

Premier Ligë | Çelsi-Mançester Junajtid

Chelsea-vs-Man-United-copy

Data 6 prill

Seria A | Roma-Lacio

Roma-vs-Lazio

Data 7 prill

Abissnet Superiore | Partizani-Vllaznia

Premier Ligë | Mançester Junajtid-Liverpul

Foto: F. Hazisllari

Data 9 prill

Liga e Kampioneve | Ndeshjet e para të raundit çerekfinal, Arsenal-Bajern Mynih, Real Madrid-Mançester Siti

Data 10 prill

Liga e Kampioneve | Ndeshjet e para të raundit çerekfinal, PSG-Barcelona, Atletiko Madrid-Dortmund

champions-1

Data 11 prill

Ndeshjet e para të raundit çerekfinal, të Ligës së Europës dhe Ligës së Konferencës

europa lige

Data 14 prill

Abissnet Superiore | Egnatia-Partizani

partizani-egnatia

Data 16 prill

Liga e Kampioneve | Ndeshjet e kthimit të raundit çerekfinal, Dortmund-Atletiko Madrid, Barcelona-PSG

Data 17 prill

Liga e Kampioneve | Ndeshjet e kthimit të raundit çerekfinal, Bajern Mynih-Arsenal, Mançester Siti-Real Madrid

champions

Data 18 prill

Ndeshjet e kthimit të raundit çerekfinal të Ligës së Europës dhe Ligës së Konferencës

LIGA E KONFERENCES

Data 20 prill

Kupa FA | Ndeshja gjysëmfinale, Mançester Siti-Çelsi

kupa fa

Data 21 prill

Kupa FA | Ndeshja gjysëmfinale, Koventri-Mançester Junajtid

La Liga | Real Madrid-Barcelona

Barcelona-topple-Real-Madrid

Data 22 prill

Seria A | Derbi i Mandolinës, Milan-Inter

Inter-Milan

Data 23 prill

Premier Ligë | Arsenal-Çelsi

_129577390_gettyimages-1487131822

Data 24 prill

Kupa e Shqipërisë | Ndeshjet e kthimit të raundit gjysmëfinal Tirana-Kukësi, Vllaznia-Egnatia

kupa-68

Data 28 prill

Abissnet Superiore | Tirana-Partizani, Egnatia-Vllaznia

Premier Ligë | Totenhem-Arsenal

Seria A | Juventus-Milan

derbi

30 Prill

Liga e Kampioneve | Ndeshjet e para të raundit gjysmëfinal

champions 2024

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"