Prapaskenat interesante/ Kartoni i kuq, ja plani i Luis Enrikes me Mbapenë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 20, 2024 | 0:02

Prapaskenat interesante/ Kartoni i kuq, ja plani i Luis Enrikes me Mbapenë

Largimi i hershëm nga loja i mbrojtësit Ronald Aruho ndryshoi gjithë rrjedhën e ndeshjes Barcelona-PSG. Përpara këtij precedenti, vendësit ishin duke fituar dhe e kishin në “xhep” kualifikimin, por veprimi i gabuar i mbrojtësit uruguaian bëri që Barça të merrte ndëshkim të rëndë, humbje me rezultatin e thellë 1-4.

17029787344963

Gjatë aksionit të këtij skenari, trajneri Luis Enrike udhëzon sulmuesin Killë Mbape ta mbajë në monitorim mbrojtësin Kubarsi dhe kështu ndodhi. Ylli francez e pengoi spanjollin për t’u vënë në shërbim të ekipit në fazën defensive, ndërsa Arauho i vetëm nuk e mendoi gjatë, duke shkaktuar ndërhyje të gabuar ndaj Barkoles dhe për pasojë u penalizua me karton të kuq.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"