Plasin polemikat për 3 kartonët e kuq të Lacios kundër Milanit, ish-arbitri Mareli: Ja ku gaboi Di Belo dhe VAR-i

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 1, 2024 | 23:34

Plasin polemikat për 3 kartonët e kuq të Lacios kundër Milanit, ish-arbitri Mareli: Ja ku gaboi Di Belo dhe VAR-i

Supersfida mes Lacios dhe Milanit, krijoi polemika të shumta, teksa 3 lojtarë të skuadrës kryeqytetase u ndëshkuan me karton të kuq, duke bërë që ekipi i Sarrit ta mbyllte sfidën me 8 lojtarë.  

GHndgPVWsAAPK-4

Në një reagim të bërë për DAZN pas ndeshjes, ish-arbitri Luka Mareli u shpreh se kartoni i kuq i tretë i dhënë për mesfushorin francez Guenduzi, për një reagim ndaj Pulisiç la shumë dyshime. Sipas tij kishte elemente për një ndërhyje nga VAR për të anuluar përjashtimin. Mareli është i mendimi se gjesti i mesfushorit francez nuk ishte për karton të kuq.  

595f93224a1685d7c6ab591c64b4e86a-56466-oooz0000

“Për mendimin tim, kishte elemente për një ndërhyrje VAR për të anuluar përjashtimin e Guenduzit. Nuk ka asnjë gjest që të çon në karton të kuq. Nuk kishte asnjë gjest të dhunshëm. Ai e meritonte kartonin e verdhë, por nuk ka arsye për kartonin e kuq”, u shpreh ish-gjyqtari.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"