Pikantet/ Një korçar acaron dinamovitët, bën tifo për Apoloninë në “Selman Stërmasi”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 13, 2023 | 23:09

Pikantet/ Një korçar acaron dinamovitët, bën tifo për Apoloninë në “Selman Stërmasi”

Ndeshja e luajtur në “Selman Stërmasi” mes Dinamos dhe Apolonisë kishte edhe momentet e saj pikante që “Panorama Sport” i sjell për lexuesit.

bandicam 2023-03-12 14-03-47-706

* Në stadium ishin të pranishëm rreth 1500 tifozë. Mes tyre edhe disa legjenda të Dinamos si Faruk Sejdini, Kujtim Çoçoli dhe Rifat Ibërshimi, që janë pritur me duartrokitje nga tifozëria dinamovite.

Menkshi 2

*Tifozi korçar, Tomas Menshki, tërbon tifozërinë dinamovite duke bërë tifo për Apoloninë, i veshur me bluzën e skuadrës fierake. U kërkua nxjerrja e tij jashtë, por ai ishte i pajisur me biletë dhe ishte e drejta e tij të bënte tifo. Kjo e ka acaruar disi situatën.

TOMAS

* Tifozërisë dinamovite i mungonte një daulle për të nxitur entuziazmin dhe për këtë u përdor përplasja e duarve në karriget e stadiumit.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"