Pikantet e Bylis-Vllaznia/ Smajli goditet në kokë, Juriç i prish planet Josës. Ja çfarë nuk u pa në TV

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 26, 2023 | 20:27

Pikantet e Bylis-Vllaznia/ Smajli goditet në kokë, Juriç i prish planet Josës. Ja çfarë nuk u pa në TV

“Panorama Sport” ju sjell edhe momentet pikante të sfidës Bylis-Vllaznia.

8

* Pas një irritimi të tifozëve vendës për një karton të dytë të verdhë të pretenduar nga ta për mbrojtësin Smajli dhe jo të nxjerrë nga kryesori Florjan Lata, në minutën e 55-të vjen një episod i shëmtuar në “Adush Muça”. Smajli goditet nga një tifoz me një send të fortë, që i preku pjesën e pasme të kokës. Mbrojtësi i Vllaznisë shtrihet në tokë dhe pret për ndihmën mjekësore dhe pas disa minutash ngrihet sërish dhe vazhdon lojën.

* Në formacionet zyrtare të shpallura para ndeshjes, Juriç ishte menduar si titullar në protokoll, por ai u dëmtua gjatë nxehjes dhe menjëherë trajneri Mirel Josa e zëvendësoi me mbrojtësin Dejan Shehi.

* Tifozët ballshiotë janë rikthyer në “Adush Muça” më të shumtë në numër sesa në ndeshjet e tjera. Kanë qenë afro 500 në numër dhe e kanë mbështetur skuadrën e tyre të zemrës, si nga tribuna qëndrore ashtu edhe nga ajo ballore.

* Në fund një festë në dhomat e zhveshjes, kur kanë zbritur anëtarë të presidencës dhe vëllezërit Kapllanaj, që kanë përgëzuar stafin dhe lojtarët për këtë fitore.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"