Pesë duele të fituara dhe 46 pasime të sakta, Gjimshiti më i miri i mbrojtjes së Atalantës/ Shikoni notën dhe statistikat e shqiptarit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 12, 2024 | 23:43

Pesë duele të fituara dhe 46 pasime të sakta, Gjimshiti më i miri i mbrojtjes së Atalantës/ Shikoni notën dhe statistikat e shqiptarit

Berat Gjimshiti realizoi një tjetër paraqitje dinjitoze me Atalantën, në triumfin 2-1 që bergamaskët regjistruan në shtëpi ndaj Romës.  

trhyy

Shqiptari u aktivizua titullar, duke qëndruar në fushë gjatë gjithë takimit. Gjimshiti u vlerësua me notën 7.1 nga faqja e specializuar e statistikave “Sofa Score”, duke rezultuar lojtari më i vlerësuar i mbrojtjes së Atalantës. 

Për sa i përket statistikave, vlen të theksohet se Gjimshiti regjistroi 5 duele të fituara nga 8 në total dhe 46 pasime të sakta nga 53.  

Gjimshiti

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"