Përballja me Dortmundin në Ligën e Kampioneve, Çelsi rrezikon të lërë jashtë “yjet” e dimrit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 17, 2023 | 10:00

Përballja me Dortmundin në Ligën e Kampioneve, Çelsi rrezikon të lërë jashtë “yjet” e dimrit

Të besuarit e Graham Poter do të duelojnë ndaj Borusia Dortmundit në fazën me eliminim direkt në kompeticionin më të rëndësishëm në Europë për klube, Liga e Kampionëve.

LONDON, ENGLAND - JANUARY 15: Kai Havertz of Chelsea celebrates with teammates after scoring the team's first goal during the Premier League match between Chelsea FC and Crystal Palace at Stamford Bridge on January 15, 2023 in London, England. (Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Blerjet në masë të bluve i kanë shtuar dhimbjet e kokës trajnerit anglez, i cili përveç rezultateve negative në kampionat, duhet të përballet edhe me zgjedhjen e lojtarëve për t’i regjistruar në Champions.

Rregullorja nuk lejon më shumë se 18 futbollistë të huaj, çka nënkupton se nëse ata duan të përfshijnë 3 yjet e rinj të merkatos së dimrit si Mudrik, Feliks dhe Badiashil duhet të sakrifikojnë dikë nga grupi aktual.

Më të rrezikuarit janë Pulisiç dhe Hakim Zijeh, si rezultat i formës së dobët dhe dëmtimeve.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"