Për shkak të borës së pashkrirë në stadium, ndeshja e Kategorisë së Parë spostohet në Vorë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 27, 2024 | 19:45

Për shkak të borës së pashkrirë në stadium, ndeshja e Kategorisë së Parë spostohet në Vorë

Ndeshja e javës së 18-të në Kategorinë e Parë mes Korabit dhe Kastriotit e planifikuar që të zhvillohej të dielën në orën 13:30 në qytetin e Peshkopisë ka ndryshuar axhendë.

11

Për shkak të terrenit të mbulluar nga bora në stadiumin e Peshkopisë, ndeshja është spostuar për t’u luajtur në stadiumin e Vorës, në të njëjtën ditë dhe orë. Këtë ndryshim axhende e ka njoftuar edhe vetë klubi i Korabit, që është organizator i këtij takimi.

22

Ja njoftimi i klubit dibran në faqen zyrtare në “Facebook”:

“Ndeshjen e radhës ekipi e luan përballë KS Kastriotit. Kjo ndeshje luhet te dielën datë 28.01.2024, ora 13:30. Për shkak se terreni në stadiumin “Korabi” është tepër i rënduar dhe bora e rënë disa ditë më parë nuk është shkrirë akoma, ndeshja është vendosur të zhvillohet në stadiumin “KF Vora”. Kjo sfidë është e vlefshme për javën 18-të të Kategorisë së Parë”.

korabi kastr

 PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"