Pas Pikesë dhe Buskets, një tjetër veteran do të largohet nga Barcelona

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 24, 2023 | 12:33

Pas Pikesë dhe Buskets, një tjetër veteran do të largohet nga Barcelona

Mbrojtësi Zhordi Alba do të largohet nga Barcelona në fund të sezonit. Lajmi është bërë i ditur nga gazeta katalanase “Sport”.kfcv

Ai ka vendosur të ndërpresë kontratën e tij që skadon në vitin 2024. Pas 11 vitesh tek klubi blaugrana, 34-vjeçari është gati të nisë një aventurë të re.

Spanjolli është veterani i tretë që largohet, pas Zherard Pikesë dhe Sexhio Buskets.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"