Oliver Zhiru futet në historinë e Champions-it, sulmuesi francez bëhet lojtari më i vjetër që…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 2, 2022 | 23:07

Oliver Zhiru futet në historinë e Champions-it, sulmuesi francez bëhet lojtari më i vjetër që…

Oliver Zhiru ishte padyshim heroi i Milanit, në triumfin 4-0 ndaj Salcburgut në shtëpi. Sulmuesi francez shkëlqeu me dopietë, si dhe asistoi te goli i dytë i realizuar nga Kruniç.

Zhiru

Falë dopietës dhe asistim të dhënë, Zhiru është futur në historinë e Champions-it, duke u bërë lojtari më i vjetër që përfshihet në 3 ose më shumë gola gjatë një ndeshje të Ligës së Kampioneve, që kur faqja e specializuar OPTA, ka filluar të merret me mbledhjen e të dhënave, pra që nga sezoni 2003/2004.

Zhiru është 36 vjeç e 33 ditë, teksa askush nga bashkëmoshatarët e tij, nuk ka arritur të bëjë më mirë në një ndeshje të Champions-it, duke u përfshirë në 3 gola gjatë një ndeshjeje.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"