“Nuk më intereson se çfarë flasin njerëzit”, Tierri Henri i del në mbrojtje Çavit: Truri yt, i dyti pas Pep Guardiolës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 23, 2024 | 17:18

“Nuk më intereson se çfarë flasin njerëzit”, Tierri Henri i del në mbrojtje Çavit: Truri yt, i dyti pas Pep Guardiolës

 

Tierri Henri i ka thurur elozhe Çavi Hernandezit pas kritikave të shumta që ka marrë. Ai është shprehur se është i befasuar nga puna e tij në stolin e Barçës.

hgj

“Nuk më intereson se çfarë flasin njerëzit, unë jam i befasuar nga puna që po bën. Ti fitove titullin. Duhet të jesh krenar, dhe unë e di që je. Jam shumë krenar që kam ndarë fushën me ty. Mësova shumë prej teje gjatë aventurës te Barcelona.

Nuk e harroj ditën kur erdhe dhe më the: “Fol pasi të kesh fituar diçka këtu. Atëherë do e kuptosh se çfarë do të thotë Barcelona’”. Truri yt është i dyti vetëm pas Pep Guardiolës sa i përket mënyrës se si e sheh futbollin”, përfundoi ish-sulmuesi francez.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"