“Nuk kam forcë më, jam e lodhur”, Vanda Nara shpërthen në të qara 

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 5, 2023 | 22:17

“Nuk kam forcë më, jam e lodhur”, Vanda Nara shpërthen në të qara 

Partnerja e Maruro Ikardit, Vanda Nara po kalon një nga periudhat më të këqija të jetës së saj.  Modelja argjentinase, disa muaj më parë ajo u diagnostikua me leuçemi dhe që nga ajo kohë i duhet të kryejë trajtime të vazhdueshme për të lehtësuar efektet e sëmundjes. 

6666555

Këto janë momente vërtet të vështira për të. Përveç kësaj, ajo ka disa angazhime profesionale, që po rrisin presionin që ndjehet në të gjitha aspektet. 

Vanda po merr pjesë në versionin italian të ‘Dancing ëith the Stars’. Dhe, në fakt, ajo po konkurron si një nga favoritet e mëdha për të fituar garën. Mirëpo aty ajo u hap plotësisht dhe filloi të qante në mënyrë të pakontrolluar. Ka shpërthyer sepse po përjeton një kohë jashtëzakonisht të komplikuar, në të cilën duhet të jetë edhe larg familjes, diçka që po bëhet e vështirë për të. 

“U ktheva nga Turqia në shtëpi, tre ditë isha atje dhe… nuk dua të qaj, më fal!”- filloi të thosht teksa qante.  

VANDAAA

“Më e vogla më erdhi nga provat e dancing. Po, më mungon shumë familja ime,” shtoi ajo. 

“Këtu në Romë të gjithë janë kaq të sjellshëm me mua… Vërtet nuk kam forcë. Jam e lodhur kur mbaroj provat. Ka shumë orë prova…”- rrëfeu ajo në një italishte të përsosur.  

Pra, nuk është se ajo nuk është rehat në vend, por se gjithçka po bëhet paksa e ndërlikuar. Edhe pse shpreson që pak nga pak të mund të përshtatet pak më shumë. Duhet mbajtur mend se ajo i nënshtrohet një trajtimi javor për leuçeminë. Çdo javë e monitorojnë për të parë se si është dhe bëjnë analizat e gjakut.  

“Është e gjitha një pasiguri dhe çdo javë që shkoj të marr rezultatet më ndërpritet fryma”, ka theksuar më parë ajo. 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"