Nuk flasin prej vitesh, zbulohet kush ishte “molla e sherrit” mes Kurtua dhe Kevin de Bryjne

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 29, 2022 | 18:46

Nuk flasin prej vitesh, zbulohet kush ishte “molla e sherrit” mes Kurtua dhe Kevin de Bryjne

Belgjika nuk është duke shkëlqyer në Botërorin e Katarit dhe për shkak të performancës së dobët, ka dalë në pah mosmarrëveshja mes dy lojtarëve.

63860e475e7ea

Mesfushori Kevin de Bryjne dhe portieri Tibo Kurtua nuk flasin për shkak të një incidenti të ndodhur në vitin 2013.

Molla e sherrit u bë partnerja e Kevin në atë kohë, Caroline Lijnen.

Ajo u takua me portierin dhe qëndroi me të në Madrid. Caroline kishte marrëdhënie paralele me të dy lojtarët e Belgjikës.

Pasi de Bryjne mësoi për tradhtinë e të dashurës me shokun e tij të skuadrës, ai u zhgënjye dhe marrëdhënia mes tyre është pothuajse zero.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"