Ntepe përfundon në spital, tifozët i tërbon sulmuesi Onuh/ Ja pikantet e sfidës Tomori-Besa

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 6, 2023 | 18:49

Ntepe përfundon në spital, tifozët i tërbon sulmuesi Onuh/ Ja pikantet e sfidës Tomori-Besa

Momentet pikante të ndeshjes Tomori-Besa, sjellë nga “Panorama Sport”.

besa

* 1500 shikues ishin të pranishëm në stadium.

* Në minutën e 82-të, kur Onuh shënon golin e tretë dhe të avantazhit për Besën, festa e tij është konsideruar si një provokim nga ana e tifozërisë beratase. Ata kanë shpërthyer në ofendime ndaj sulmuesit që është afirmuar në Berat.

* Tensioni nisi pas një ndërhyrjeje të rëndë të Nurjas të kavajasve, për të vazhduar me provokimin e Onuh dhe kulmimin në pjesën e dytë, kur në dy raste, nga pankina e Besës ka pasur sharje dhe provokime në drejtim të tifozërisë beratase.

PANORAMSPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"