Një start i ri për Brojën? Sulmuesi përfundon në radarët e klubit të sapongjitur në Premier Ligë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 16, 2024 | 21:20

Një start i ri për Brojën? Sulmuesi përfundon në radarët e klubit të sapongjitur në Premier Ligë

E ardhmja e Armando Brojës vazhdon të jetë e paqartë, pasi sulmuesi i Kombëtares shqiptare duket se nuk do të vazhdojë karrierën e tij te Çelsi. Por pas një pjese të dytë sezoni ku gjërat nuk shkuan si shpresonte te Fullhemi, tani situata e sulmuesit është edhe më e komplikuar pasi Çelsi kërkon një vlerë të lartë për kartonin e tij, që klubet nuk janë të gatshme ta paguajnë.

broja

Zgjidhja mund të vijë nga klube të cilat kanë para mjaftueshëm për të investuar dhe duan me çdo kusht të përforcojnë çdo repart për sezonin e ri. I tillë është Ipsuiçi i kthyer pas shumë kohësh në elitën e futbollit anglez, i cili raportohet nga mediat britanike se po shfaq interes për Brojën.

Trajneri Kiran MekKena, një nga emrat e rinjtë që po ndiqet me shumë interes edhe nga klubet e mëdha në Premier Ligë, kërkon një sulmues zone dhe emrat e Brojës dhe Nketiah janë ato që kanë qarkulluar së fundmi në ambientet pranë klubit. Por duhet parë nëse ky interes do të konkretizohet në një ofertë për futbollistin e kombëtares shqiptare i cili kërkon një skuadër që t’i besojë dhe ku të ringjallë karrierën që ka marrë goditje në këto dy vite të fundit prej dëmtimit dhe mosaktivizimit të rregullt.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"