Ngjarjet e përgjakshme në veri, Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 30, 2023 | 21:32

Ngjarjet e përgjakshme në veri, Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida”

Ndryshe nga shfaqja e shëmtuar në Serbi, ku tifozët e Crvena Zvezdës, shpalosën një koreografi speciale, duke nderuar terroristin serb që u vra në Kosovë. Tifogrupi i Klubit të Basketbollit të Trepçës të njohur me emrin “Torcida” nuk janë lejuar nga Policia e Kosovës që të shpalosin banerin për zhvillimet e fundit që ndodhën në veri të vendit. 

378369151_3643404165901081_2409108311600772017_n-1130x635

Teksa u zhvilluar derbi i basketbollit kosovar mes KB Trepçës dhe KB Prishtinës, për këtë ndeshje tifozeria vendase kishte përgatitur një baner i cili ishte menduar të shfaqej para se të fillonte ndeshja. 

“Sa herë Kosovës t’i afroheni, varre vetes do t’i shtoni”, ishte mesazhi që shihej në banerin e përgatitur nga tifozët mitrovicas. 

Tifogrupi “Torcida” kanë shpjeguar se si Policia e Kosova nuk i ka lejuar ta shpalosin banerin me një komunikatë në faqen e tyre në ‘Facebook’. 

torcida

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"