Nga Cana te Asllani, cilët janë 5 futbollistët shqiptarë që kanë fituar Kupën e Italisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 25, 2023 | 0:10

Nga Cana te Asllani, cilët janë 5 futbollistët shqiptarë që kanë fituar Kupën e Italisë

Naim Kryeziu (Roma), Lorik Cana (Lacio), Thomas Strakosha (Lacio), Elseid Hysaj (Napoli) dhe Kristjan Asllani (Inter), janë pesë futbollistët shqiptarë që kanë fituar trofeun e Kupës së Italisë. 

ASLLANI KRISTJAN

Pavarësisht minutazhit të pakët në këtë sezon, për Kristjan Asllanin, ky trofe e bën mesfushorin e talentuar 21-vjeçar një nga 5 lojtarët e vetëm shqiptarë, që e kanë provuar shijen e Kupës së dytë më të rëndësishme në futbollin italian, pas Serisë A.  

Gjithsesi e ardhmja e Asllanit, në sezonet në vijim pritet të jetë akoma dhe më e ndritur dhe pse jo të shoqërohet me trofe të tjerë të rëndësishëm.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"