Në Gjermani zbulojnë dëshirën e Çabi Alonsos, ja kë preferon tekniku spanjoll midis Bajernit dhe Liverpulit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 23, 2024 | 16:10

Në Gjermani zbulojnë dëshirën e Çabi Alonsos, ja kë preferon tekniku spanjoll midis Bajernit dhe Liverpulit

Çabi Alonso është padyshim njeriu i momentit në Gjermani, me teknikun spanjoll që po i surprizon të gjithë me Leverkusenin e tij, duke mos marrë asnjë humbje në këtë sezon në të gjitha kompeticionet.

cabi alonso

Kjo ka zgjuar interesin e klubeve të mëdha për ta pasur në krye të skuadrës së tyre, me Bajernin dhe Liverpulin që janë gati të nisin një luftë për ish-futbollistin.

Tomas Tuhel do të largohet në fund të sezonit nga bavarezët dhe e njëjta gjë do të ndodhë dhe me Jurgen Klop nga “Reds”-at dhe 46-vjeçari është i pari në listën e të dyja klubeve.

Gazetari i njohur i “Sky Sports Gjermani”, Florian Platenberg, ka zbuluar se cilën nga këto dy klube preferon Alonso dhe sipas tij është Bajerni i Mynihut.

Nga ajo që raporton Platenberg, Çabi nuk është akoma gati për një hap të madh në Premier Ligë dhe duket se i pëlqen qëndrimi në Gjermani.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"