Ndodh në Kategorinë e Parë/ U dorëhoq si trajner, por mbetet në staf. 54-vjeçari pranon ofertën si zëvendës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 3, 2023 | 21:51

Ndodh në Kategorinë e Parë/ U dorëhoq si trajner, por mbetet në staf. 54-vjeçari pranon ofertën si zëvendës

Nikolin Çoçlli nuk ikën nga Lezha. Edhe pse u dorëhoq si trajner, ka vendosur që të pranojë ofertën që iu bë nga klubi. Korçari do të jetë pjesë e stafit teknik për pjesën e dytë të këtij sezoni, konkretisht në rolin e zv.trajnerin.

COCLLI

Ai zëvendëson kështu Hasan Hoxhën, që është larguar përfundimisht nga ky post. 54- vjeçari do të jetë një ndihmë e madhe për Artan Banon, që prej së hënës ka marrë zyrtarisht “timonin”. Misioni për këtë kampionati do të jetë një dhe vetëm një: mbijetesa. Janë të fundit në renditje dhe vështirësia dihet, por te Besëlidhja asnjë nuk i ka humbur shpresat dhe sidomos kur në lojë janë 39 pikë.

PRENG GJIKOLA – PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"