Ndeshjet direkt/ Tiranës i duhet perfeksion deri në fund për të fituar titullin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 20, 2023 | 23:35

Ndeshjet direkt/ Tiranës i duhet perfeksion deri në fund për të fituar titullin

Tiranës i duhet perfeksion deri në fund për të qenë e sigurt drejt titullit dhe për të shmangur një barazim të mundshëm pikësh me Partizanin rival.

Tirana-Partizani

Pas katër ndeshjeve derbi të këtij sezoni, të kuqtë kanë fituar dy herë, ndërsa bardheblutë vetëm një herë. Një ndeshje tjetër ka përfunduar në barazim 1-1.

Kësisoj, nëse të dyja skuadrat në fund të këtij kampionati do të ishin me pikë të njëjta, atëherë kampion do të shpallej Partizani për shkak të ndeshjeve direkte.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"