Nderimi më i madh për Berat Gjimshitin, mbrojtësi kuqezi do të jetë kapiteni i Atalantës në finalen e Ligës së Europës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 21, 2024 | 18:04

Nderimi më i madh për Berat Gjimshitin, mbrojtësi kuqezi do të jetë kapiteni i Atalantës në finalen e Ligës së Europës

Berat Gjimshiti do të hyjë në histori në mbrëmjen e nesërme si futbollisti i parë i përfaqësues shqiptare që luan në një finale të mëdha ndërkombëtare, kur të aktivizohet si titullar me Atalantën përballë Bajer Leverkusenit në Ligën e Europës.

gjimshiti

Por jo vetëm kaq, klubi ka vendosur që të jetë pikëisht qendërmbrojtësi i Kombëtares shqiptare ai që do të mbajë shiritin e kapitenit për ndeshjen në fjalë, që është padyshim historike për bergamaskët.

Kjo u konfirmuar sot në konferencën zyrtare në pragndeshje, ku pikërisht Gjimshiti ishte futbollisti i përzgjedhur nga Gasperini për të qëndruar përkrah tij në prononcimet para mediave. Një tjetër shenjë vlerësimi për një futbollist i cili ka bërë gjithçka mirë në rrugëtimin e tij dhe tashmë po merr vlerësimet maksimale për karrierën e shkëlqyer.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"