NBA/ Bostoni i pandalshëm, rikthehen Lejkërs, Minesota i bashkohet kreut

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 19, 2024 | 9:53

NBA/ Bostoni i pandalshëm, rikthehen Lejkërs, Minesota i bashkohet kreut

Bostoni nuk ndalet në rrugëtimin e tij këtë sezon në NBA, duke fituar së fundmi 119-94 ndaj Detroit Pistons. Triumf i lehtë për Sëlltiks, ku u dallua Braun me 31 pikë, ndërkohë që tre lojtarë të tjerë realizuan mbi 20 pikë.

boston

Kjo ishte fitorja e gjashtë radhazi për Boston, që pasi ka siguruar pjesëmarrjen në “play-off” dhe me shumë siguri edhe vendin e parë në Lindje, nuk fal asnjë kundërshtar, madje duke i mposhtur bindshëm. Sëlltiks po bëjnë një sezon të rregullt fantastik, por për titullin duhet të presim.

Në Perëndim, rikthehet te fitorja skuadra e Lejkërs, që mundi 136-105 Atlantan. Të gjithë titullarët e ekipit kalifornian realizuan mbi 10 pikë, ku u dalluan Rasëll me 27 pikë e 10 asists, si dhe LeBron Xhejms me 25 pikë.

Zhgënjen skuadra e Golden Stejt, që u mund 119-112 në fushën e saj nga Nju Jorku. Për miqtë u dallua Brunson me 34 pikë. Ndërsa Minesota u bashkohet ekipeve të kreut në Perëndim pas fitores 114-104 ndaj Jutah Xhez, ku Eduards realizoi 32 pikë.

REZULTATET

Indiana – Cleveland 103-108

Boston – Detroit 119-94

Philadelphia – Miami 98-91

Chicago – Portland 110-107

Utah Jazz – Minnesota 104-114

Golden State – Nju Jorku 112-119

Sacramento – Memphis 121-111

Lakers – Atlanta 136-105

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"