NBA/ Boston mbetet lider në Lindje, Oklahoma surprizë në Perëndim (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 12, 2024 | 12:54

NBA/ Boston mbetet lider në Lindje, Oklahoma surprizë në Perëndim (VIDEO)

Janë luajtur vetëm dy ndeshje së fundmi në NBA dhe në parket zbritën skuadrat kryesuese në të dyja konferencat. Në Lindje, skuadra e Boston fitoi 110-106 ndaj Miami Heat dhe konsolidon kreun e renditjes, duke marrë fitoren e 41-të sezonale.

celtics-770x443

Një përballje mes dy ekipesh pretendente për titullin, ku të dyja e kërkuan fitoren. Tatum me 26 pikë e Porzingis me 25 pikë ishin dy më të mirët për Boston, ndërsa 24 pikët e Herro për Miami mbetën për statistikë. Bostoni është ekipi i vetëm në NBA që ka arritur kuotën e 40 fitoreve këtë sezon, deri më tani.

Në Perëndim, vijon paraqitja e mirë e Oklahoma City Thunder, që mposhti 127-113 Sacramento Kings, sukses që e ngjit në vendin e tretë në Perëndim. Alexander Shai me 38 pikë si dhe Jalen Williams me 32 pikë, bënë diferencën në fushë për Oklahomën, e cila është quajtur surpriza e këtij sezoni në NBA, duke lënë pas vetes ekipe pretendente, përfshirë kampionët në fuqi të Denver Nuggets.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"