Nagore Aranburu, gruaja që është sekreti fitues i Ksabi Alonsos

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 15, 2024 | 11:29

Nagore Aranburu, gruaja që është sekreti fitues i Ksabi Alonsos

Ksabi Alonso hyri në historinë e Leverkusenit me titullin e parë të “Aspirinëve” në Bundesligë në fund të një sezoni të dominuar. Ky ishte titulli i parë në historinë 120 vjeçare të klubit.

2

Fitore pas fitoreje për skuadrën e drejtuar nga trajneri spanjoll, i cili pas kthimit në shtëpi, përveçse shijoi fitimin e titullit historik, mund të buzëqeshë në krahët e bukuroshes Nagore Aranburu. 44-vjeçarja, e martuar me spanjollin që nga viti 2009, është sekreti i Ksabit, e cila megjithatë, për shkak të bukurisë dhe linjave perfekte, për pak rrezikoi ta humbiste në të kaluarën për shkak të Piter Krauç, kur Alonso luante me Liverpulin.

3

Pas një burri të suksesshëm qëndron një grua e fortë, duket se ky është edhe rasti i Ksabi Alonsos.

4

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"