“Mund të na bashkohen nëse heqin dorë nga ai projekt idiot”/ Lufta në distancë, Juvja i përgjigjet Al Khelaifit: S’na intereson

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 8, 2023 | 13:32

“Mund të na bashkohen nëse heqin dorë nga ai projekt idiot”/ Lufta në distancë, Juvja i përgjigjet Al Khelaifit: S’na intereson

Një luftë në distancë ka nisur prej kohësh mes Al Khelaifit dhe Juventusit dhe kjo për shkak të projektit të Super Ligës Europiane.

al khelaifi juventus

Së fundmi, presidenti i PSG-së dhe numri 1 i Shoqatës së Klubeve Europiane (ECA) i ka ftuar dhe njëherë bardhezinjtë të bëhen pjesë.

“Nëse ata ndalojnë të bëjnë atë që unë e konsideroj një projekt idiot, do të jenë gjithmonë të mirëpritur”, ishte mesazhi i Al Khelaifit duke iu referuar Super Ligës, e cila mbahet “gjallë” pikërisht nga Juventusi, Reali dhe Barcelona.

Gjithsesi reagimi i “Zonjës së Vjetër” erdhi menjëherë, e cila duket se nuk ka hequr ende dorë nga ajo që quhet revolucioni i futbollit europian.

“Juventusi nuk është duke e vlerësuar mundësinë për t’u rikthyer te Shoqata e Klubeve Europiane për momentin”, shkruan klubi bardhezi në komunikatën e vetë zyrtare.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"