Moviola e Teuta-Erzeni/ Gol i anuluar me të drejtë, por ka dyshime për një penallti (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 9, 2023 | 16:00

Moviola e Teuta-Erzeni/ Gol i anuluar me të drejtë, por ka dyshime për një penallti (VIDEO)

Në takimin Teuta-Erzeni kryesor i takimit ishte gjyqtari i FIFA-s, Juxhin Xhaja, me asistentë Ganxhin dhe Shkretën. Sa u përket rasteve për moviolë në këtë sfidë, shohim dy momente. Collage Maker-09-Oct-2023-03-58-PM-5140

37’ Krosim në zonë nga shijakasit dhe Jazxhi devijon me kokë me topin që ndalet në dorën e shokut të ekipit, Kotobellit. Pretendojnë për penallti lojtarët e Erzenit, teksa Xhaja vijon lojën. E dyshimtë, nëse kryesori do të shkonte te monitori i VAR-it, mund edhe të akordohej penallti. (VIDEO)

43’ Erzeni shënon me Kahrimanoviçin nga jashtë zone, por goli anulohet, pasi aksioni nisi nga e djathta dhe pasimi i parë për Meçjan, e kapi këtë të fundit në pozicion jashtë loje. Nga pamjet shihet që sulmuesi i krahut ishte më i avancuar. (VIDEO)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"