Moti dhe bastet/ Pa reshje, “demat” e Partizanit favoritë në derbin ndaj Tiranës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 2, 2023 | 22:10

Moti dhe bastet/ Pa reshje, “demat” e Partizanit favoritë në derbin ndaj Tiranës

Partizani dhe Tirana, luajnë nesër përballjen e dytë mes tyre. Pavarësisht se skema dhe vetë niveli i futbollit tonë e ka zbehur Superioren, sërish interesi për këtë ndeshjen është i lartë.

TIRANA PARTIZANI

Lajmi i mirë është se në orën e derbit nuk do të ketë reshje shiu, që e bëjnë të vështirë lëvizjen për tifozët. Temperatura në orën 19:00 pritet të jetë rreth 8 gradë, relativisht ftohtë, por e përballueshme. Për lojtarët është temperature mjaft e përshtatshme.

Sa i përket basteve, Partizani shihet disi më favorit nga kompanitë, për shkak të renditjes dhe ecurisë. Fitorja e Tiranës kuotohet me koeficientin 2.8, ndërsa ajo e Partizanit, 2.4. Barazimi ka koeficientin 3.1.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"