MOSHAT U-17/ Përcakohen finalistet për finalen e Kupës, ja skuadrat që do luajnë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 27, 2021 | 17:04

MOSHAT U-17/ Përcakohen finalistet për finalen e Kupës, ja skuadrat që do luajnë

Kanë përfunduar dy ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë të moshave U-17

kupa-moshat-u17

Akademia e Futbollit ka mundur 0-1 Pepën me anë të golit të Halilajt në minutën e 44′.

Vora-Shënkolli përfundoi me shifrat 0-0 por ishte Shënkolli ajo që fitoi dhe fluturon për në finale të ndeshet ndaj Akademisë së Futbollit pasi triumfoi me penallti 4-5.

REZULTATET E PËRFUNDUARA TË GJYSMËFINALEVE TË KUPËS SË SHQIPËRISË U-17 –

PEPA 0-1 AKADEMIA E FUTBOLLIT

Halilaj 44′

VORA 0-0 SHËNKOLLI (4-5 PEN)

Jakupi – Vora (shënon)

Jaku – Shënkolli (shënon)

Thana – Vora (shënon)

Kaceli – Shënkolli (shënon)

Brahimaj – Vora (e humbet)

Marku – Shënkolli (shënon)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"