“Mesi është idhulli im”, Lamine Jamal sfidon Bellingamin: Do ta fitoj edhe unë çmimin “Golden Boy”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 5, 2023 | 12:15

“Mesi është idhulli im”, Lamine Jamal sfidon Bellingamin: Do ta fitoj edhe unë çmimin “Golden Boy”

Sulmuesi i Barcelonës, Lamine Jamal fitoi çmimin “The Youngest” për vitin 2023 dhe në një intervistë të dhënë për “Tuttosport” foli edhe për Lionel Mesin.

jama;

“Mesi ishte dhe vazhdon të jetë modeli im, është ai që më frymëzoi dhe më dha pasion. Do të doja të fitoja çmimin e vërtetë (“Golden Boy”) e di dhe pashë kush e fitoi, madje edhe Mesi, dhe do të doja ta kisha edhe unë atë rekord historik. Një ditë, do të të shoh në Torino, të premtoj ”,- tha ai.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"