Merr fund pritja, klubi i Kategorisë së Dytë bëhet me fushë të re/ Ja kur do të inaugurohet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 17, 2023 | 22:12

Merr fund pritja, klubi i Kategorisë së Dytë bëhet me fushë të re/ Ja kur do të inaugurohet

Pritjes i erdhi fundi! Pas 3 vitesh në shtegëtim, skuadra e Maliqit do të ketë më në fund shtëpinë e saj ku do të stërvitet dhe do t’i zhvillojë ndeshjet si skuadër pritëse. 
Collage Maker-17-Apr-2023-03-37-PM-3599

Ditën e sotme ka nisur edhe shtrimi i tapetit me bar artificial, në fushën sportive “Jovan Asko” të qytetit të Maliqit, e cila do të inagurohet më datën 4 maj, në duelin e fundit të kampionat, që maliqarët do të zhvillojnë ndaj Labërisë.

Në këto 3 sezone, skuadra juglindore është stërvitur dhe i ka zhvilluar ndeshjet në aneksin e stadiumit “Skënderbeu”, si dhe një pjesë e sfidave gjatë edicionit të kaluar në Kategorinë e Parë, u zhvilluan në stadiumin e qytetit të Bilishtit.

Maliqi1

Një investim i rëndësishëm që po finalizohet me sukses nga Bashkia e qytetit të Maliqit, dhe pritet t’i jap një hov të madh aktiviteve sportive në të gjithë shtrirjen teritoriale të Bashkisë së Maliqit.

WhatsApp Image 2023-04-17 at 14.32.08 (2) WhatsApp Image 2023-04-17 at 14.32.08 (1) (1) WhatsApp Image 2023-04-17 at 14.32.09 (2) WhatsApp Image 2023-04-17 at 14.32.09 (1) (1)8438a41d-db14-4c6d-86a8-cbd88f8b8720PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"