Merkato dhe prezantim gjigand, Ibra ka zgjedhur… Konten

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 2, 2024 | 21:30

Merkato dhe prezantim gjigand, Ibra ka zgjedhur… Konten

Çfarë të ardhme duhet pritur për pankinën e Milanit? Zlatan Ibrahimoviç, shkruan “SportMediaset”, nuk është thjesht një konsulent për “RedBird”, por zëri i vetë Xherri Kardinales në klub.

ibra konte

Me kaq pushtet sapo ka, suedezin dëshiron të lërë gjurmë dhe do ta bëjë këtë në merkato, duke menaxhuar operacionet kryesore, por e gjithë zona tekniko-sportive duhet të jetë nën kontrollin e tij. I njeiti burim konfirmon se Ibra do të donte të prezantohej me një emër të madh: i preferuari i tij do të ishte Antonio Konte.

Vullneti do të ishte i qartë, natyrisht shumë pjesë duhet të vendosen në vendin e duhur pasi vetë Konte kërkon një rrogë të majme. Edhe në merkato, ai mund të kërkojë investime të mëdha ndaj mbetet për t’u kuptuar nëse pronarët amerikanë synojnë të kënaqin në çdo mënyrë Ibrën, apo do t’i kërkojnë një plan më ekonomik.

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"