Mbrojtësi italian operohet, Spaleti humbet një talent për Kampionatin Evropian

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 21, 2024 | 14:05

Mbrojtësi italian operohet, Spaleti humbet një talent për Kampionatin Evropian

Mbrojtësi i Totenhamit dhe Italisë, Destini Udogie, pritet të humbasë Kampionatin Europian të kësaj vere pas një operacioni për një dëmtim të muskujve.

udogie

Mbrojtësi i majtë 21-vjeçar italian ka qenë një pikë e fortë e skuadrës londineze këtë sezon, duke shënuar dy herë dhe duke dhënë tre asiste në 28 ndeshje të Premier Ligë. Ai fitoi luajti ndeshjen e tij të parë me kombëtaren axurre në tetor dhe ishte përsëri pjesë e skuadrës në mars.

Udogie postoi një foto të tij dhe nënës së tij në spital të shtunën në mbrëmje, pasi i është nënshtruar një operacioni për një dëmtim të paidentifikuar. Talenti italian konfirmoi se sezoni i tij kishte përfunduar si rezultat i problemit.

Udogie pësoi një dëmtim në stërvitje me Tottenham këtë javë, gjë që e detyroi atë t’i nënshtrohej operacionit. Ai pritet të kthehet në skuadrën e Spërs për përgatitjet e tyre para fazës përgatitore për sezonin e ardhshëm dhe do të mungojë në Euro 2024 me Italinë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"