Mbape pritet t’i zërë vendin te Reali, Mançester Junajtid ka gati ofertën e majme për yllin e madrilenëve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 21, 2024 | 13:16

Mbape pritet t’i zërë vendin te Reali, Mançester Junajtid ka gati ofertën e majme për yllin e madrilenëve

Mançester Junajtid duket se është i gatshëm të paguajë një shumë të frikshme për të siguruar shërbimet e Vinicius Xhunior. E ardhmja e sulmuesit brazilian te Real Madrid është vënë në dyshim për shkak të transferimit të pritshëm të Kilian Mbape në Madrid këtë verë.

real madrid

Kontrata e yllit francez me Paris Saint-Germain skadon në fund të sezonit dhe ai pritet të transferohet te Real Madrid me kosto zero. Me të dy lojtarët që luajnë në krahun e majtë të sulmit, zërat në lidhje me vendin e Vinicius në formacionin titullar janë shtuar.

“Djajtë e Kuq” duket se po e ndjekin me kujdes situatën dhe po planifikojnë të bëjnë një ofertë marramendëse për ta marrë në Old Trafford. Mançester Junajtid duket se është i gatshëm të ofrojë më shumë se 170 milionë sterlina (200 milionë euro) për 23-vjeçarin, një shumë që mund të tundojë gjigantët e La Liga-s.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"