Luhen gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë, zbulohen arbitrat e dy supersfidave

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 24, 2024 | 16:48

Luhen gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë, zbulohen arbitrat e dy supersfidave

Në orën 18:00, do të luhen dy ndeshjet e kthimit të vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë.Kupa-e-ShqiperiseNë sfidën që do të luhet në “Loro Boriçi”, arbitër kryesor do të jetë Juxhin Xhaja. Ndërsa anësorë, Rejdi Avdo dhe Arbër Zalla.

Rrogozhinasit vijnë më të avantazhuar për shkak se ndeshja e parë u mbyll 1-0.

Ndërsa Enea Jorgji do të arbitrojë duelin mes Tiranës dhe Kukësit që luhet në “Air Albania”. Anësorë do të jenë Denis Rexha dhe Ridigert Çokaj.

ARBITRAT

VLLAZNIA-EGNATIA

Kryesor: Juxhin Xhaja

Anësorë: Rejdi Avdo dhe Arbër Zalla

Në VAR: Kreshnik Bajramaj dhe Ardian Beqiraj

TIRANA-KUKËSI

Kryesor: Enea Jorgji

Anësorë: Denis Rexha dhe Ridigert Çokaj

Në VAR: Eldorian Hamiti dhe Emanuela Rusta

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"