LIGA E KONFERENCËS/ Martinez bëhet heroi i Vilës dhe eliminon skuadrën e Zhegrovës, Fiorentinës iu desh koha shtesë për të mposhtur Plzenin (VIDEO)

Postuar: Prill 18, 2024 | 21:35

U mbyllën 2 ndeshjet e pasdites së të enjtes në Ligën e Konferencës, ku pamë Lilën e Edon Zhegrovës të eliminohej nga e ashtuquajtura “ruleta ruse” (penalltitë) ndaj Aston Vilës.

Konference

Në takimin tjetër, Fiorentinës iu desh koha shtesë për t’u kualifikuar ndaj Plzenit, pasi gjatë 90 minutave, vendasit nuk arritën të shënonin asnjë gol edhe pse shumicën e minutave luajtën me një lojtar më shumë.

Kompeticioni tashmë ka hyrë në fazën e tij më interesante ku do të mbesin vetëm 4 skuadra në lojë.

REZULTATET

LILË-ASTON VILA 2-1 | ASTON VILA KUALIFIKOHET DUKE E MUNDUR LILËN 3-4 NË PENALLTI

16′ Jaziçi, 68′ Andre / 86′ Kash

GOLI I JAZIÇI 1-0 (VIDEO)

GOLI I ANDRE 2-0 (VIDEO)

GOLI I KASH 1-2 (VIDEO)

FIORENTINA-PLZEN 2-0

94′ Gonzalez, 108′ Biraxhi

GOLI I GONZALEZ 1-0 (VIDEO)

GOLI I BIRAXHIT 2-0 (VIDEO)