LIGA E KONFERENCËS/ Mbrëmje dramatike! Bonuçi futet si “ekspert” dhe eliminon ekipin e tij me penallti (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 19, 2024 | 0:09

LIGA E KONFERENCËS/ Mbrëmje dramatike! Bonuçi futet si “ekspert” dhe eliminon ekipin e tij me penallti (VIDEO)

Mbrëmje dramatike në Ligën e Konferencës, ku Olimpiakosi eliminoi me 11-metërsha Fenerbahçen. Skuadra greke arriti të siguronte një “biletë” për në raundin gjysmëfinal, ndërkohë që turqit zhgënjejnë në shtëpi. 

 

LIGA E KONFERENCES

Interesant është fakti se trajneri i Fenerbahçes, Kartal, aktivizoi Leonardo Bonuçin në minutën e 122-të si “ekspert” i penalltive, ndërkohë që italiani gaboi penalltinë e pestë duke eliminuar kështu Fenerbahçen. Tadiç dhe Under ishin dy lojtarët e tjerë nga ekipi turk që gabuan, ndërkohë që te Olimpiakosi nuk arritën të shënonin El Arabi dhe Rodinei, teksa në fund grekët festuan falë triumfit 2-3. 

Në sfidën tjetër të mbrëmjes në Ligën e Europës, Klub Bryzh mposhti me lehtësi PAOK-un 0-2, duke u kualifikuar falë rezultatit të përgjithshëm 0-3.  

REZULTATET LIVE

FENERBAÇE-OLIMPIAKOS 1-0 (2 me 3 me penallti) 

13′ Kahveci

PENALLTIA E HUMBUR NGA BONUÇI (VIDEO) 

GOLI I KAHVECIT 1-0 (VIDEO)

PAOK-KLUB BRYZH 0-2

33′, 45′ Jutgla

GOLI I JUTGLA 0-1 (VIDEO)

GOLI I Jutgla 0-2 (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE

FENERBAÇE-OLIMPIAKOS

bandicam 2024-04-18 19-57-21-156

PAOK-KLUB BRYZH

bandicam 2024-04-18 19-57-30-239

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"