LIGA E KONFERENCËS/ Gola me pikatore në 8 sfidat e mbrëmjes, Olainka gjen rrugën e rrjetës! Festojnë vetëm… 3 skuadra (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 8, 2022 | 22:56

LIGA E KONFERENCËS/ Gola me pikatore në 8 sfidat e mbrëmjes, Olainka gjen rrugën e rrjetës! Festojnë vetëm… 3 skuadra (VIDEO)

U luajtën në orën 21:00, tetë sfidat e vlefshme për grupet e Ligës së Europës, ku u regjistruan në total 11 gola. Rrugën e rrjetës mbrëmjen e sotme e gjeti dhe ish-futbollisti i Bylisit dhe Skënderbeut, Piter Olainka, që shënoi golin e parë në duelin Sivaspor-Slavia e Pragës që përfundoi me rezultatin 1-1.

LIGA E KONFERENCES

Në sfidat e tjera, Bazeli, Alkmari dhe Uest Hemi ishin 3 skuadrat që arritën të triumfonin, teksa 5 duelet e tjera u mbyllën në barazim.

REZULTATET

GRUPI H:

BAZEL-PYNIK 3-1

(Males 23′ p, Burger 54′, 76′ / Dashjan 27′)

SLOVAN BRATISLAVA-ZALGIRIS 0-0

GRUPI E:

DNIPRO-AZ ALKMAR 0-1

(De Vit 63′)

VADUZ-APOLLON LIMASOL  0-0

GRUPI F:

MOLDE-GENT 0-0

SHAMROK ROVERS-DJUGARDEN 0-0

GRUPI B:

UEST HEM-FCSB 3-1

(Bouen 68′, Emerson 75′, Antonio 90′ / Kordea 34′ )

GRUPI G:

SIVASPOR-SLAVIA PRAGA 1-1

(Saba 26′ / Olainka 4′ )

KA PËRFUNDUAR MË HERËT:

NICË-KËLN 1-1

(Delort 62′ / Tigers 19′)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"