LIGA E KONFERENCËS/ 18 gola në 6 ndeshje! Sa shumë blofe dhe surpriza në ndeshjet e fundit të grupeve, ja rezultatet dhe renditjet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 3, 2022 | 22:50

LIGA E KONFERENCËS/ 18 gola në 6 ndeshje! Sa shumë blofe dhe surpriza në ndeshjet e fundit të grupeve, ja rezultatet dhe renditjet

U luajtën mbrëmjen e sotme, duke filluar nga ora 21:00, gjashtë sfidat e fundit të grupeve të Ligës së Konferencës, ku nuk munguan surprizat, teksa u shënuan plot 18 gola.

LIGA E KONFERENCES

Uest Hem, Hapoel Bersh Shev dhe Leh Poznan arritën fitore bindëse respektivisht përballë FSCB, Austrisë së Vjenës dhe Vijarealit. Triumf i rëndësishëm në transfertë edhe për Anderleht, ndërkohë që dy duele u mbyllën në barazim.

REZULTATET LIVE:

GRUPI D: 

KËLN – NISË 2-2

PARTIZANI BEOGRAD – SLOVACKO 1-1

grupi d

GRUPI B:

FCSB – UEST HEM 0-3

SILKEBORG – ANDERLEHT 0-2

GRUPI B

GRUPI C: 

HAPOEL BER SHEVA – AUSTRIA VJENË 4-0

LEH POZNAN – VIJAREAL 3-0

GRUPI C

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"