Liga e Kombeve, sot kompletohen finalistet e Europianit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 26, 2024 | 10:12

Liga e Kombeve, sot kompletohen finalistet e Europianit

Mungojnë ende tre kombëtare për të kompletuar tablonë e pjesëmarrëseve në “Euro 2024”, në Gjermani, turne që do të zhvillohet mes datave 14 qershor-14 korrik.

sgfh

Dhe sfidat e shumëpritura, të ekipeve që mund ta fitojnë këtë të drejtë nga “finalet” e Ligës së Kombeve u zhvilluan të enjten, ku nga 6 gjysmëfinale tashmë janë njohur edhe tri duelet finaliste, në fund të të cilave do të zbulohen edhe tri përfaqësueset që do të plotësojnë pazëllin e Europianit.

Pas mbrëmjes së të enjtes u kualifikuan Gjeorgjia, Ukraina, Greqia, Islanda, Polonia dhe Uellsi.

Ndërkohë, tri finalet mes Gjeorgji-Greqi, Islandë-Ukrainë dhe Poloni-Uells do të luhen sot në mbrëmje, më 26 mars.

7

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"