LIGA E KOMBEVE/ Dy superfuqi të Europës zbresin në fushë, ja kur luhet ndeshja e dytë gjysmëfinale

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 15, 2023 | 8:46

LIGA E KOMBEVE/ Dy superfuqi të Europës zbresin në fushë, ja kur luhet ndeshja e dytë gjysmëfinale

Spanja dhe Italia do të masin forcat në stadiumin “De Grolsch Veste” në Enshede për të nxjerrë dhe finalisten e dytë të Ligës së Kombeve, në orën 20:45.

Liga-e-Kombeve

Të dyja skuadrat kërkojnë ta fitojnë për herë të parë këtë kompeticion, teksa të dyja kanë marrë nga një fitore dhe një humbje në dy ndeshjet e fundit.

Fituesi i këtij takimi do të ndeshet me Kroacinë në finalen e madhe. Teksa humbësi do të luajë për medaljen e bronztë kundër Holandës.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"