VIDEO/ Lens suprizon Arsenalin dhe merr komandën, mbyllet pa fitues në Holandë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 3, 2023 | 23:10

VIDEO/ Lens suprizon Arsenalin dhe merr komandën, mbyllet pa fitues në Holandë

Fitorja me përmbysje e Lensit ndaj Arsenalit është surpriza e mbrëmjes në Grupin B.

ssdaadssdadassdadsadas

Londinezët e nisën mbarë, ku gjetën golin me Zhezus, por më pas u përmbysë nga francezët me Tomason dhe Uahi. Me këtë sukses Lens ka marrë komandën e grupit me 4 pikë. PSV dhe Sevilja dhuruan një ndeshje plot emocione, por pa fitues edhe pse u shënuan katër gola. Sevilja është e treta pas dy ndeshjes me 2 pikë dhe PSV e fundit me 1 pikë.

LENS-ARSENAL 2-1

Tomason 25′, Uahi 69′ / Gabriel Zhezus 14′

Goli i Zhezus (VIDEO)

Goli i Tomason (VIDEO)

Goli i Uahi (VIDEO)

PSV- SEVILJA 2-2

Luk de Jong 87′ (11-m), Teze 90+6’/ Gudelj 68′, El Nesiri 88′

Goli i anuluar i Seviljes (VIDEO)

Goli i Gudelj (VIDEO)

Goli i De Jong (VIDEO)

Goli i El Nesiri (VIDEO)

Goli i Teze (VIDEO)

1000

 

 

FORMACIONET ZYRTARE

Lens-Arsenal

sdsaddsasasdadsasdasad

PSV-Sevilja

sdfsdfsdfsdfsfdsdfsfd

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"