Liga e Kampioneve 2024-25, skuadrat tashmë të kualifikuara / Bolonja një hap larg, Totenhem në rrezik

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 12, 2024 | 13:50

Liga e Kampioneve 2024-25, skuadrat tashmë të kualifikuara / Bolonja një hap larg, Totenhem në rrezik

Një ditë thuajse vendimtare në Europë për të njohur skuadrat që do të marrin pjesë në Ligën e Kampioneve sezonin e ardhshëm: 

champions

Seria A

Nëse Roma nuk mund të mposhtë Atalantën, Bolonja do të rrëmbejë kualifikimin, ndërsa Juventusit do t’i mjaftojë një fitore ndaj Salernitanës. Vendi i pestë, megjithatë, do të kontestohet nga romakët dhe bergamaskët. Sigurisht që ndeshja e kësaj mbremje në stadiuminGewiss mund të japë një tregues shumë të saktë se çfarë mund të ndodhë në dy ndeshjet e fundit të kampionatit.

bandicam 2024-05-12 13-46-25-555

Premier Liga

Aston Vila ka katër pikë epërsi ndaj Totenhemit, një fitore kundër Liverpool-it do të mjaftojë për t’i rrëmbyer vendin “spursave”.

bandicam 2024-05-12 13-45-30-509

Bundesliga

Gjermania është i vetmi komb që njeh të gjitha skuadrat (5 si Italia për shkak të renditjes).

bandicam 2024-05-12 13-45-55-878

La Liga

Në Spanjë Atletiko Madrid është ende në rrezik, me Atletik Bilbaon të gatshëm për të përfituar prej tij. Një fitore kundër CCelta Vigos mund të largojë çdo spekulim të mundshëme.

bandicam 2024-05-12 13-46-54-332

Ligue 1

Në javën e parafundit në Francë, vetëm PSG-ja është e sigurt për vendin e tyre në Ligën e Kampionëve, Lila dhe Nica do të garojnë për vendin në “play-off”. Monako mund të mbyllë diskutimet që në mbrëmje. Kujdes për Brestin, tre pikët me Toluzën mund të ndryshojnë edhe më tej epërsinë.

bandicam 2024-05-12 13-47-21-612

Skuadrat tashmë janë kualifikuar në Ligën e Kampionëve 2024-25:

Itali
Inter, Milan

Angli
Arsenal, Mançester Siti, Liverpul

Spanjë
Real Madrid, Barcelona, ​​Girona

Francë
PSG

Hollandë

PSV, Fejnord

SONI SALIHI-PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"