LIGA E EUROPËS/ Xhixha shkon në play-off, mësoni rezultatet e ndeshjeve të sotme dhe çiftet e fazës tjetër

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 17, 2023 | 22:52

LIGA E EUROPËS/ Xhixha shkon në play-off, mësoni rezultatet e ndeshjeve të sotme dhe çiftet e fazës tjetër

Ndeshjet e sotme në Ligën e Europës kanë përcaktuar thuajse plotësisht çiftet e play-off të turneut. Mbetet të mësohet se kush do të zbresë nga dueli i Ligës së Kampioneve mes Dinamo Zagreb dhe AEK Athinë që zhvillohet të shtunën, për të plotësuar kuadrin e ekipeve që do të luftojnë për një biletë në fazën në grupe.

GETTY_UEFA-Europa-League-2022-23-Group-Stage-Draw_SPO_GYI1418157668jpg-JS755839273

Bie në sy sot kualifikimi i Karabakut të Redon Xhixhës, i cili ishte titullar në fitoren 2-1 në transfertë ndaj HJK. Në turin tjetër, skuadra azere ka një ndeshje jo edhe aq të thjeshtë përballë Olimpija Ljubljanës.

REZULTATET

HJK-Karabak 1-2

Haken-Zalgiris 5-0

Breidablik-Zrinjski 1-0

BATE Borisov-Sherif Tiraspol 2-2

Dnjipro-Slavia Pragë 1-1

Genk-Olimpiakos 1-1

Ludogorets-Astana 5-1

*Më të theksuara skuadrat e kualifikuara

ÇIFTET E PLAY OFF

Slavia Pragë-Zoria

Olimpiakos-Çukariçki

USG-Lugano

Ludogorets-Ajaks

Haken-Aberdin

LASK-Zrinjski

Klaksvik-Sherif Tiraspol

Olimpija Ljubljana-Karabak

Slovan Bratislava- Aris Limasol

Dinamo Zagreb/AEK-Sparta Pragë

*Të shtunën luhet ndeshja e dytë mes Dinamo Zagreb dhe AEK në Ligën e Kampioneve, humbësja kalon në play-off të Ligës së Europës.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"