LIGA E EUROPËS/ Ronaldo nuk mjafton, Junajtid mundet në shtëpi. Lacio e nis me fitore bindëse ndaj Fejnord (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 8, 2022 | 23:55

LIGA E EUROPËS/ Ronaldo nuk mjafton, Junajtid mundet në shtëpi. Lacio e nis me fitore bindëse ndaj Fejnord (VIDEO)

Kthimi si titullar i Kristiano Ronaldos në radhët e Mançester Junajtid nuk i ka mjaftuar anglezëve që të sigurojnë një rezultat pozitiv në ndeshjen  tyre të parë në grupet e Ligës së Europës.

EUROPA LIGE

“Djajtë e kuq”, një nga kandidatët kryesorë për t’i shkuar deri në fund turneut, janë mundur sot në shtëpi nga Real Sociedad me shifrat 1-0. Penalltia e Mendez në pjesën e dytë mjaftoi për skuadrën spanjolle e cila i bëri një start të mirë pjesëmarrjes në grupe dhe hedh kandidaturën për kalimin e turit.

Ndërkohë, Lacio e ka nisur si duhet këtë edicion, me një fitore 4-2 ndaj Fejnord. Skuadra italiane shënoi 4 herë përballë holandezëve dhe vetëm pasi uli ritmin në minutat e fundit, pësoi dy gola “ngushëllimi” nga finalistët e edicionit të parë të Ligës së Konferencës.

REZULTATET 

Grupi H:

Crvena Zvezda-Monako 0-1

Ferencvarosh-Trabzonspor 3-2

Grupi G:

Freiburg-Karabak 2-1

Nantë-Olimpiakos 2-1

Grupi F:

Lacio-Fejnord 4-2
4′ Luis Alberto, 15′ Felipe Anderson, 28′, 63′ Vesino / 67′ (p) Gimenez, 88′ Idrisi

Shturm Graz-Midtjalland 1-0

Grupi E:

Mançester Junajtid-Real Sociedad 0-1
58′ Mendez

Omonia-Sherif Tiraspol 0-3

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"