LIGA E EUROPËS/ Leverkuseni i Çabi Alonsos është i vetmi i pagabueshëm. Kualifikohen Liverpuli, Roma, Marseja dhe Vijareali (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 30, 2023 | 22:58

LIGA E EUROPËS/ Leverkuseni i Çabi Alonsos është i vetmi i pagabueshëm. Kualifikohen Liverpuli, Roma, Marseja dhe Vijareali (VIDEO)

Bajer Leverkusen është skuadra e vetme në Ligën e Europës që ka regjistruar 5 fitore në 5 ndeshjet e luajtura në këtë turne në fazën në grupe. Sot, ajo regjistroi të pestën, duke mundur me shifrat 2-0 suedezët e Haken.

UEFA-Europa-League-BT-Sport-VPN

Skuadra gjermane, e cila drejtohet nga Çabi Alonso, është padyshim e para në grupin e saj dhe shkon e qetë drejt fazës me eliminim direkt, ashtu si Liverpuli, që ka siguruar vendin e parë me fitoren 4-0 ndaj LASK.

Të kualifikuar në turin tjetër pas ndeshjeve të sotme janë edhe Roma, Vijareali e Olimpik Marseja, por të gjitha në pritje për të mësuar nga ndeshjet e fundit nëse do të bëjnë një raund pushim duke pritur 16-shen apo janë në play-off.

REZULTATET 

GRUPI B
Marsejë-Ajaks 4-3
9′ (p), 48′, 90’+3′ (p) Aubamejang, 27′ Mbemba / 11′, 30′ Brobei, 90′ Akpom

cvxcvxvcvxvxcvxcvxv

GRUPI C
Rejnxhërs-Aris 1-1
49′ MekKausland / 28′ Babiçka

sdfsdsdfsfdfssdf

GRUPI E
Liverpul-LASK 4-0
12′ Luis Diaz, 16′, 90’+2′ Gakpo, 51′ (p) Salah

GOLI I DYTE I GAKPO (VIDEO)

GOLI I SALAHA (VIDEO)

GOLI I GAKPO (VIDEO)

GOLI I LUIS DIAZ (VIDEO)

Tuluzë-Union SG 0-0

sdfsdfsdfsfdsdfsfdsdf

GRUPI F
Vijareal-Panathinaikos 3-2
29′ Baena, 34′ Komesana, 47′ Morales / 67′ Palacios, 81′ Ioanidis

xcvxcvxcvxcvxcvxcvx

GRUPI G
Servet-Roma 1-1
50′ Bedia / 22′ Lukaku

GOLI I BEDIA (VIDEO)

GOLI I LUKAKUT (VIDEO)

Sherif Tiraspol-Slavia Pragë 2-3
45’+3′ Tovar, 56′ Ngom Mbekell / 19′ Jureçka, 78′ Zafeiris, 90’+5′ Tijani

dfggfgggd

GRUPI H
Haken-Bajer Leverkusen 0-2
14′ Bonifejs , 74′ Shik

GOLI I SHIK (VIDEO)

GOLI I BONIFEJS (VIDEO)

Molde-Karabak 2-2
82′, 87′ Eriksen / 12′ Zhuninjo, 90’+5′ Mustafazada

asddsasdasdasdasdaasddassda

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"