LIGA E EUROPËS/ Lacio eliminohet dhe kalon në Konferencë Ligë, Mançester Junajtid nuk ia del të marrë kreun e grupit (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 3, 2022 | 20:42

LIGA E EUROPËS/ Lacio eliminohet dhe kalon në Konferencë Ligë, Mançester Junajtid nuk ia del të marrë kreun e grupit (VIDEO)

Kanë përfunduar 8 përballjet e para të mbrëmjes në Europa Ligë.

fbl-eur-c3-draw

Mançester Junajtid ka arritur të marrë një fitore minimale me Real Sociedad. Por goli i Garnaços nuk i mjafton “Djajve të Kuq” për të marrë kreun e grupit. Ata janë renditur në vendin e dytë.

Nga ana tjetër Lacio u mund nga Fejnord duke u eliminuar nga Europa Liga dhe duke kaluar në Konferenca Ligë.

Ndeshja që prodhoi më shumë gola ishte ajo mes Monako dhe Crvena Zvezda.

REZULTATET 

TRABZONSPOR 1-0 FERENCVAROSH

MONAKO 4-1 CRVENA ZVEZDA h

FEJNORD 1-0 LACIO

Gimenez 64′

MIDTJYLLAND 2-0 SHTURM GRAC

f

REAL SOCIEDAD 0-1 MANÇESTER JUNAJTID

Garnaço 17′

SHERIF 1-0 OMONIA

E

OLIMPIAKOS 0-2 NANTË

KARABAK 1-1 FRAJBURG

G

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"