LIGA E EUROPËS/ Hidhet shorti, ja ndeshjet që do të luhen në turin e tretë kualifikues

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 24, 2023 | 14:49

LIGA E EUROPËS/ Hidhet shorti, ja ndeshjet që do të luhen në turin e tretë kualifikues

Liga e Europës ka njohur sfidat e saj, me skuadrat që do të eliminohen nga turi i dytë i Ligës së Kampionëve dhe do të shkojnë menjëherë në turin e tretë të kompeticionit të dytë më të rëndësishëm për klube në Europë.

GETTY_UEFA-Europa-League-2022-23-Group-Stage-Draw_SPO_GYI1418157668jpg-JS755839273

Nëse Karabagu i Redon Xhixhës do të eliminohet nga Champions-i, atëherë do të ndeshet me humbësin e Helsinki-Molde.

Nëse Zrinjski i Ismajlgecit eliminohet nga Slovan Bratislava, atëherë kundërshtari në turin e tretë të Ligës së Europës do të jetë humbësi i sfidës Breidablik-Kopenhagen.

Gjithashtu janë shtuar dhe emra si Olimpiakos, që do të ndeshet me humbësin e Servete-Genk dhe Slavia e Pragës që do të ndeshet me humbasin e Dnipro-1 – Panathinaikos.

c

a

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"