LIGA E EUROPËS/ Dramë në “Old Traford”, Junajtid shkakton 2 autogola dhe i dhuron barazimin Sevijas. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 14, 2023 | 0:10

LIGA E EUROPËS/ Dramë në “Old Traford”, Junajtid shkakton 2 autogola dhe i dhuron barazimin Sevijas. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

U luajtën mbrëmjen e sotme 3 sfidat e vlefshme për aktin e parë çerekfinal të Ligës së Europës, ku u shënuan në total plot 7 gola.

1

Spikat fitorja 1-0 në shtëpi e Juventusit ndaj Sportingut, ndërkohë që Mançester Junajtid u shtang në minutat e fundit nga Sevija. “Djajtë e Kuq” udhëhoqën pjesën e parë me epërsinë e dy golave, ndërkohë që në fund, miqtë nga Spanja arritën të merrnin një barazim tepër pozitiv. Edhe dueli tjetër mes Bajern Leverkusen dhe belgëve të Union SG përfundoi në barazim 1-1.

REZULTATET:

BAJER LEVERKUSEN-UNION SG 1-1
83′ Virtz / 51′ Bonifejs

JUVENTUS-SPORTING LISBONË 1-0
7
3′ Gati

MANÇESTER JUNAJTID-SEVILJA 2-2
15′, 21′ Sabitzer / 84′ Malacia (autogol), 90+2′ Meguajër (autogol)

AUTOGOLI I MEGUAJËR: 

AUTOGOLI I MALACIAS: 

GOLI I DYTE I SABITZER

GOLI I SABITZER

FORMACIONET ZYRTARE

BAJER LEVERKUSEN-UNION SG

sadasdsadsadsadsad

JUVENTUS-SPORTING LISBONË

sdfsdfsdfsdfsdfdsfsfdfsdfsd

MANÇESTER JUNAJTID-SEVILJA

sadsdasdsadsadsad

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"