Liga e Europës/ Atalanta e Gjimshitit, Brajtoni dhe Sportingu sigurojnë kualifikimin (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 30, 2023 | 20:40

Liga e Europës/ Atalanta e Gjimshitit, Brajtoni dhe Sportingu sigurojnë kualifikimin (VIDEO)

Te rezultatet e shtatë ndeshjeve të para të Ligës së Europës që u zhvilluan në orën 18:45 bie në sy fitorja e thellë dhe dominimi i plotë i Freiburgut ndaj grekëve të Olipiakosit Gjermanët dhe Uest Hem janë dy ekipet që kanë siguruar kualifikimin në Grupin A.

atalanta

Brajtoni me fitoren në transfertën e Athinës ka siguruar kualifikimin për në raundin e dytë të Ligës së Europës. E hapur është beteja në Grupin C, ku Sparta e Pragës mbetet në lojë për një biletë kualifikuese. Atalanta dhe Sportingu i Lisbonës, me barazimin mes tyre arritën që të jenë dy skuadrat e kualifikuara në Grupin D.

Rezultatet

AEK ATHINË –BARJTON 0-1

Zhoao Pedro 55′ (11-m)

Goli i Zhoao Pedros (VIDEO)

ATALANTA – SPORTING 1-1

Skamaka 23′ / Eduards

Goli i Skamaks (VIDEO)

FREIBURG – OLIMPIAKOS 5-0

Gregoritç 3′, 8′, 36′, Sildilia 42′, Doan 77′

Goli i parë i Freiburgut (VIDEO)

Goli i dytë i Freiburgut  (VIDEO)

Goli i tretë i Freiburgut (VIDEO)

Goli i katërt i Freiburgut (VIDEO)

MAKABI HAIFA – RENES 0-2

Terrier 29′, Gouiri 48′

Goli i Terrier (VIDEO)

Goli i Gouirit (VIDEO)

SPRTA PRAGË – BETIS 1-0

Haraslin 54′

SHTRUM GRAC –RAKOV 0-1

Jeboah 81′

TSC – UEST HEM 0-1

Suçek 89′

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"